Cordless Garden Pump
AQUINNA 36/38 F LED
Item no.:4180410EAN: 4006825668384
einhell-expert-cordless-garden-pump-4180410-productimage-001
einhell-expert-cordless-garden-pump-4180410-pxc_circle-001
einhell-expert-cordless-garden-pump-4180410-example_usage-001
einhell-expert-cordless-garden-pump-4180410-detail_image-001
einhell-expert-cordless-garden-pump-4180410-detail_image-002
einhell-expert-cordless-garden-pump-4180410-detail_image-003
einhell-expert-cordless-garden-pump-4180410-detail_image-004
einhell-expert-cordless-garden-pump-4180410-detail_image-005
einhell-expert-cordless-garden-pump-4180410-productimage-001
einhell-expert-cordless-garden-pump-4180410-pxc_circle-001
einhell-expert-cordless-garden-pump-4180410-example_usage-001
einhell-expert-cordless-garden-pump-4180410-detail_image-001
einhell-expert-cordless-garden-pump-4180410-detail_image-002
einhell-expert-cordless-garden-pump-4180410-detail_image-003
einhell-expert-cordless-garden-pump-4180410-detail_image-004
einhell-expert-cordless-garden-pump-4180410-detail_image-005
Cordless Garden Pump

AQUINNA 36/38 F LED

Item no.: 4180410 EAN: 4006825668384
  • En del av Power X-Change-familien, bruker 2x 18 V-batterier
  • TWIN-PACK-teknologi: 2x 18 V Power X-Change-batterier - mer kraft
  • Passer til alle Power X-Change-batterier
  • Høy pumpeytelse kombinert med ledningsløs frihet
  • LED-batterinivåindikator på selve maskinen
  • Bryter for effekttrinn: ECO- og BOOST-modus
  • Forfilter for å beskytte mot forurensninger i det oppsugde vannet
  • Stor vannpåfyllingsåpning for enkel idriftsetting
  • Frostbeskyttelse takket være enkel tømming via vanntappeskrue
  • Overbelastningsvern for å beskytte motoren mot skader på grunn av overoppheting
  • Lufteskruen sørger for effektiv oppsuging
  • Smussindikator – oppdag tilsmussede filtre raskt
  • Vannivåindikator – sjekk vannstanden på et øyeblikk
  • Bærehåndtak for behagelig transport
  • Pumpefot med boring for sikkert, varig feste
  • Høykvalitets suge- og trykktilkobling med lang levetid
  • Tilbakeslagsventil for å unngå tilbakestrømning av vannet
  • Robuste glideringstetninger for lang levetid
  • Leveres uten batteri og lader (må kjøpes separat)
See more information
Show less information
einhell-expert-cordless-garden-pump-4180410-productimage-001
Article description

Einhell batteridrevet hagepumpe AQUINNA 36/38 F LED er en kraftig pumpe som kan brukes overalt i hus og hage der vann skal pumpes fra A til B uten separat strømtilkobling. AQUINNA 36/38 F LED er en del av den fleksible Power X-Change-familien der alle batterier, ladere og systemenheter for verktøy og hage kombineres med hverandre. For maksimal ytelse sørger den 36 V Twin-Pack-teknologien, som kombinerer kraften fra to 18 V-batterier. Kapasiteten til de to batteriene vises på LED-ladenivåindikatoren. Hagepumpen er utstyrt med to strømmoduser: BOOST-modus for maksimal strømningshastighet og ECO-modus for maksimal batterilevetid ved lavere leveringstrykk. Den batteridrevne vannpumpen kan pumpe opptil 3.800 liter vann i timen. Den kan nå et maksimalt leveringshode på 37 meter, noe som tilsvarer et maksimalt leveringstrykk på 3.7 bar. Vann kan suges inn fra dybder på opptil 6 meter. For enkel påfylling, f.eks. ved første gangs oppsuging har pumpen en stor vannpåfyllingsskrue. For å beskytte mot frost om vinteren kan pumpen tømmes på en enkel måte ved hjelp av vanntappeskruen på undersiden. For å beskytte mot forurensninger er hagepumpen utstyrt med et forfilter. Dette er omgitt av et gjennomsiktig hus, der man alltid kan se om pumpen er tilstrekkelig fylt med vann og om filteret er og må rengjøres. En tilbakeslagsventil hindrer i tillegg at vannet strømmer tilbake. Ved overoppheting blir pumpen automatisk koblet ut av overbelastningsvernet, for å unngå skader. Den batteridrevne hagepumpen er utstyrt med et sentralt bærehåndtak for enkel transport og festehull for festing til et permanent brukssted. Den batteridrevne hagepumpen er utstyrt med to robuste gjengetilkoblinger av metall. Leveres uten batteri og uten lader, dette må kjøpes separat.

See more information
Show less information

Technical details

Max. delivery capacity3800 L/h
Max. suction height6 m
Max. delivery height / - pressure37 m / 3.7 bar
Max. water temperature35 °C
Connection suction side33,3 mm (R1 AG)
Connection pressure side33,3 mm (G1 IG)
full_width_image

Effekttrinn

Bare velg mellom: ECO- og BOOST-modus

På den batteridrevne hagepumpen AQUINNA 36/38 F LED kan man enkelt veksle mellom de to effektinnstillingene med et knappetrykk. BOOST-modus sikrer full ytelse med maksimalt leveringstrykk. I ECO-modus, derimot, pumpes mindre trykk for maksimal batterilevetid. På denne måten kan modusen velges på riktig måte for hver oppgave.

Effekttrinn
Enkel-transport

Enkel transport

Ved hjelp av det sentrale bærehåndtaket kan den batteridrevne hagepumpen brukes fleksibelt og bæres fra A til B.

Beskyttede-batterier

Beskyttede batterier

Batteriene som settes inn i pumpen, er beskyttet mot sprutvann og støv av batteridekselet.

Twin-Pack-teknologi

Twin-Pack-teknologi

Twin-Pack-teknologien på 36 volt kombinerer kraften i to 18 V Power X-Change-batterier for maksimal ytelse.

Sikkert-feste

Sikkert feste

For varig festing på et bestemt brukssted er hagepumpen utstyrt med festehull.

LED-ladenivindikator

LED-ladenivåindikator

Uten å fjerne batteriet kan restkapasiteten leses av sentralt på ladenivåindikatoren direkte på pumpen. Indikatoren for begge batteriene består av LED-er på oversiden av pumpehuset.

Vanniv--og-smussindikator

Vannivå- og smussindikator

Det gjennomsiktige huset rundt forfilteret har to funksjoner: Det brukes som vannivåindikator og som smussindikator. På den måten kan man se om pumpen er fylt med vann og om filteret er skittent og må rengjøres.

Topp pumpeytelseBatteridrevet hagepumpe for ledningsfri hagevanning

Pumpe vann uten strømforsyning? Ikke noe problem for den batteridrevne hagepumpen AQUINNA 36/38 F LED. Som en del av Power X-Change-familien kan den kombineres med alle PXC-batterier og ladere. Leveres uten batteri og lader. Disse må kjøpes separat.

Frostbeskyttelse-via-vanntappeskrue

Frostbeskyttelse via vanntappeskrue

Om vinteren må den batteridrevne hagepumpen lagres på et frostsikkert sted. For at det ikke skal oppstå skader inni pumpen på grunn av vann som utvider seg, kan vannet enkelt tømmes ut før lagring ved hjelp av vanntappeskruen.

Forfilter-og-tilbakeslagsventil

Forfilter og tilbakeslagsventil

Det integrerte forfilteret beskytter den batteridrevne pumpen mot smuss og forurensning i vannet som pumpes opp. Pumpen er også utstyrt med en tilbakeslagsventil, som hindrer at vannet strømmer tilbake, og sørger for umiddelbar oppsuging.

Einhell customer service can be reached directly. We take care of your requests for product information, spare parts and repairs.We support you with all questions around your product - before, during and after the purchase.